Tasarımı Kaydet  Kapat

Yetkili Servis Ağı Kurulumu

Yetkili servis ağı kurulumu nedir ?, Teknik servis ağı kurulumu nedir ?


Yetkili servis ağı kurulumu, üreticiler ve ithalatçılar mevzuatlarda yer alan mal grupları için, belirtilen kullanım ömrü süresince, satış sonrası hizmetleri sağlamak üzere, tespit edilen yer, sayı ve özellikte servis istasyonu kurmak zorundadır. Servis istasyonları doğrudan üreticiler ve ithalatçılar tarafından kurulabilir ya da bu alanda önceden kurulmuş olan ve yazılı sözleşme ile faaliyet gösteren servis istasyonları aracılığıyla satış sonrası servis ile sağlanabilir.

Yetkili servis ağı kurulumu yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz...

Ürün tipine göre Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen hizmetler TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahip olmalıdır. Firmamıza hizmet veren servisler ile satış sonrası hizmet yeterlik belgesine sahip olabilirsiniz.
Tüm konularda hizmet veren servislerimiz mevcut olup, sizin adınıza Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip teknik servis ağı süratli bir şekilde kurulmaktadır.

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesini alabilmek için, TSE standardına ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı olarak TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip Yetkili Servisler ile sözleşme yapılmalıdır.

Yetkili servis ağı kurulumu, imal veya ithal edilen malın; özelliği, kullanım amacı ve yeri dikkate alınarak Yönetmelik eki listede tespit ve ilan edilen servis istasyonlarının sayıları ve bunlarda aranacak özellikler, TSE ve gerektiğinde ilgili kurum ve kuruluşların da görüşü alınarak, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir ve/veya değiştirilir.

Ürün tipine göre yetkili servis ağı kurulumu için, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen hizmetler TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahip olmalıdır.

Simay Danışmanlığa hizmet veren servisler ile satış sonrası hizmet yeterlik belgesine sahip olabilirsiniz. Tüm konularda hizmet veren servislerimiz mevcut olup, sizin adınıza Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip teknik servis ağı süratli bir şekilde kurulmaktadır.

Ayrıca ilgili blog yazılarımız;

Yetkili teknik servis ağı kurulumu nedir?

?