Tasarımı Kaydet  Kapat

Blog / Makalelerimiz

Yetkili Servis Ağı Kurulumu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yetkili Servis Ağı Kurulumu Nedir? Nasıl Yapılır?

Yetkili Servis Ağı Kurulumu İmalatçı ve ithalatçılar mevzuatlarda yer alan mal grupları için, belirtilen kullanım ömrü süresince, satış sonrası hizmetleri sağlamak üzere, tespit edilen yer, sayı ve özellikte servis istasyonu kurmak zorundadır. Servis istasyonları, doğrudan imalatçı ve ithalatçılar tarafından kurulabilir ya da yazılı sözleşme yapmak suretiyle önceden kurulmuş ve bu alanda faaliyet gösteren servis istasyonları aracılığıyla da satış sonrası hizmetleri sağlanabilmektedir.Sanayi ve Ticaret Bakanlığının ürün cinsine göre belirlediği servislerin TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekmektedir.

Şirketimize hizmet veren servisler ile satış sonrası hizmet yeterlik belgesine sahip olabilirsiniz.

Tüm konularda hizmet veren servislerimiz mevcut olup, sizin adınıza Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip teknik servis ağı süratli bir şekilde kurulmaktadır.

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi alınabilmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca belirlenen sayıda ve belirlenen TSE standardına uygun TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip yetkili servislerle sözleşme yapılması gerekir.

İmal veya ithal edilen malın; özelliği, kullanım amacı ve yeri dikkate alınarak Yönetmelik eki listede tespit ve ilan edilen servis istasyonlarının sayıları ve bunlarda aranacak özellikler, TSE ve gerektiğinde ilgili kurum ve kuruluşların da görüşü alınarak, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir ve/veya değiştirilir.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının ürün cinsine göre belirlediği servislerin TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekmektedir.
Simay Danışmanlığa hizmet veren servisler ile satış sonrası hizmet yeterlik belgesine sahip olabilirsiniz.
Tüm konularda hizmet veren servislerimiz mevcut olup, sizin adınıza Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip teknik servis ağı süratli bir şekilde kurulmaktadır.

Etiketler: Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi SSHYB Hizmet Yeterlilik Belgesi HYB Yetkili Servis Ağı Kurulumu Servis Ağı Kurulumu Teknik Servis Ağı Kurulumu İSO Belgesi 


Makale Yorumları (1)

Yeni Yorum Yaz
Oyla:

?