Tasarımı Kaydet  Kapat

Blog / Makalelerimiz

Topraklama Raporu Nedir? Nasıl Alınır?

Topraklama Raporu Nedir? Nasıl Alınır?

Topraklama Raporu


Topraklama Raporu ne için gereklidir? Elektrik günümüzün olmasa olmaz bir enerji kaynağıdır. Fakat elektrik kullanımında alınması gereken önlemler alınmazsa olası bir durumda ciddi sorunlar yaşanabilir . Alınması gereken önlemlerden birisi de topraklamadır . 

Topraklama , elektrik ile çalışan araçların bir elektrik kaçağı olması durumunda kaçak elektriğin toprağa aktarılması ve toprak tarafından emilerek elektrik çarpılmalarının önlenmesi açısından önemlidir . Topraklama iki şekilde yapılır birincisi levha elektrotlarla yapılan topraklamadır ikincisi ise metal elektrotlarla yapılan topraklamadır . Elektrik yüklerinin toprağa aktarılması hedeflenen topraklama işleminin kontrol ve bakımlarının sürekli olarak yapılması gerekmektedir . Bakım süreleri ise sektöre göre değişiklik gösterir .
Eğer topraklama yapılıyor ise yapılan bu topraklamanın ölçülmesi gerekmektedir.

Topraklama yapılmasının zorunlu olduğu gibi topraklama ölçümünün yapılması ve topraklama raporu alınması da zorunlu bir uygulamadır. 
Birçok resmi kuruluş sizden topraklama raporu talep eder ( TSE , denetim firmaları , sosyal güvenlik bakanlığı gibi )
Topraklama raporu almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz . SİMAY DANIŞMANLIK olarak bu konuda uzmanlarımızın size en iyi hizmeti vereceğinden emin olabilirsiniz

TOPRAKLAMA RAPORU ALMANIN FAYDALARI 

- Olası elektrik kaçaklarının sağlımızı olumsuz yönde etkilemesi engellenir
- Cihazlarda meydana gelecek hasarların önüne geçilebilir
- Kullanılan cihazların ömrü artar

 

Etiketler: Topraklama Raporu topraklama ölçümü topraklama kontrol 


Yeni Yorum Yaz
Oyla:

?