Tasarımı Kaydet  Kapat

Blog / Makalelerimiz

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi müracaatı sırasında dikkat edilecek hususlar

Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi müracaatı sırasında dikkat edilecek hususlar

   Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi müracaatı sırasında dikkat edilecek hususlar


   Simay Danışmanlık olarak satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi konusunda sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz. Bu yazımız da Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi müracaatı sırasında dikkat edilecek hususlar, Servis Değişikliği, Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi İptali, Unvan, Nev'i ve/veya Adres Değişikliği başlıklarından bahsedeceğiz...

 - Başvurular şirketinizin unvanı da dahil olmak üzere elektronik imza kartları ile www.gtb.gov.tr ​​adresinde yapılacaktır.
- Başvurunuz sırasında, şirketinizin servis istasyonları TSE Başkanlığının veri tabanından gelir.
- Servis istasyonlarını görmüyorsanız, servisinizin bulunduğu ilde bulunan TSE Müdürlüğü'ne telefonla başvurmanız gerekmektedir.
- Otomotiv sektöründe (motorlu taşıtlar, tarım ve orman traktörleri) yapılan uygulamalarda marka ve ürün sınıfı bilgilerinin de yazılması gerekmektedir.
- Genel Müdürlüğün başvuruları değerlendirmek zorunda olması durumunda, tüketicilerin sağlık, güvenlik ve ekonomik menfaatlerini korumak için, gerekli muayeneleri yapmaya veya belgelendirilecek ürün ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya yetkilidir. Önceden onaylanmış kurumlardan alınacak raporları ve ürünle ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından çıkarılan belgeleri dikkate almak.

SSHYB diğer eylemler:
Servis değişikliği


Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi listesinde listelenen servis istasyonlarında oluşacak servis bilgilerinde iptal, artış ve değişiklik ile ilgili başvurular; (http://bim.gumruk.gov.tr/temp/garanti-sshyb/english/video/video.aspx) linkinde belirtilen prosedür ve esaslara göre yapılacaktır. Yukarıda belirtilen bağlantıyı açın, isteğiniz için uygun bölümü seçin ve uygulamanızı kullanıcı bilgi sayfasında belirtilen şekilde yapın.
(TS 12047 için yapılması gereken servis değişikliği talepleri yerine yeni belge başvurusu yapılmalıdır)

Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesinin İptali

Bakanlığımızdan almış olduğunuz Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesini iptal etmek isterseniz, talebinizi belirten bir dilekçe ile Genel Müdürlüğe başvurmalısınız.

Unvan, Nev'i ve/veya Adres Değişikliği:

Şirketinizin adı, unvanı ve / veya adresi değiştirilirse, Ticaret Sicil Gazetesi'nin bir nüshasının talebinizi belirten bir dilekçe ile Genel Müdürlüğe gönderilmesi gerekir.

Ayrıca ilgili blog yazılarımız
 

Etiketler: satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi 


Yeni Yorum Yaz
Oyla:

?