Tasarımı Kaydet  Kapat

Blog / Makalelerimiz

Teknik servis ağı | Teknik servis ağı oluşturma

Teknik servis ağı | Teknik servis ağı oluşturma

TEKNİK SERVİS AĞI

Teknik servis ağı, ithalatçı ya da üretici firmaların piyasaya sürdükleri ve satış sonrası tamir hizmeti gerektiren ürünleri için oluşturdukları servis noktalarına teknik servis ağı denir.

Teknik servis ağı oluşturmaktaki amaç T.C. Ticaret bakanlığının yayımlamış olduğu 6502 tüketicinin korunması kanunu kapsamında bulunan ürün gruplarının servis hizmetinin verilmesi ve aynı zamanda üretim ya da ithalatçı firmaların Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi (SSHYB) alabilmesine olanak sağlamaktır.

Üretici ya da ithalatçı firmaların satış sonrası hizmet yeterlilik belgesi alabilemesi için teknik servis ağı oluşturdukları servislerin TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (TSE-HYB) olması gerekmektedir.
Bu belgeye sahip servisler belge kapsamlarında bulunan ilgili kriter veya standardın altına servisi olduğu firmayı yazdırması gerekir ve teknik servis ağı da bu şekilde tamamlanmış olur.

Sizde firmanızın teknik servis ağını oluşturmak istiyorsanız Simay Danışmanlık dan destek alabilirsiniz.

Etiketler: teknik servis ağı teknik servis noktaları teknik servis bilgileri teknik servis ağı oluşturma yetkili teknik servis ağı satış sonrası servis ağı 


Yeni Yorum Yaz
Oyla:

?