Tasarımı Kaydet  Kapat

Blog / Makalelerimiz

Hizmet Yeterlilik Belgesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hizmet Yeterlilik Belgesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hizmet Yeterlilik Belgesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Hizmet yeterlilik belgesi hizmet verilen alanların ya da hizmetin yeterli standartlara uygunluğu tespit edilerek verilen belge olmaktadır. Yapılan analizler hizmet alanı durumu ve hizmet alanının kullanılan cihazların uygunluğu ve hizmet alanlarında çalışan personellerin yeterliliği incelenerek gerçekleştirilmektedir.

Hizmet yeterlilik belgesi süresi belgenin verildiği firmanın töleranslara bağlı olmaktadır. Bazı firmalar bu süreyi en az 1 sene olarak belirlerken bazı firmalar bu süreyi 3 seneye kadar uzatmıştır. Her sene kontrolden geçirilerek onaylanan bu belgeler tamamen halk sağlığını koruma amaçlı yapılmıştır.Hizmet yeterlilik belgesi yanı sıra çalışılmakta olunan teknik servisin Türk Standartları Enstitüsünü'nün standartlarına uygun koşullarda hizmet verdiğini kanıtlayan belge özelliğini de taşımaktadır.         

Hizmet Yeterlilik Belgesi Hakkında Merak Edilenler 

 Hizmet yeterlilik belgesi almak ve daha detaylı bilgilere erişim sağlayabilmek için sanal mekanlar kullanılabilirken aynı zamanda bulunulan illerden de yardım alınabilmektedir. Danışılan firmalarda gerekli olan eksiklikler görüşülerek yanı sıra detaylar tespit edilir. Eksiklikler giderildikten sonra ise hizmet yeterlilik belgesi için başvuru yapılabilmektedir. 

Hizmet yeterlilik belgesi alındığında ise müşteri memnuniyeti artar, verilen hizmet kalitesi artar, hizmet alan müşteri hakları korunur, ürün ya da hizmetle ilgili satış sonrası hizmetlerin düzenli olması sağlanır, Firmanın alt yapısının eksiksiz olduğu güvence altına alınır, verilen hizmetlerin geriye dönük takibi yapılırken yanı sıra bazı sektörlerde hizmeti veren firma için ihale satışlarından biri sağlanmış olmaktadır. Bunların yanı sıra ürün ya da hizmet satışlarında artış bir nebze de olsa garantilenmiş olur. 

Hizmet Yeterlilik Belgesini Kimler Alabilir?

Hizmet yeterlilik belgesini otomobil servisleri, beyaz eşya servisleri, elektronik eşya servisleri gibi servis firmaları alabilmektedir. Bunun yanı sıra kamu hizmetlerini ve ihale yapan ve yapmaya çalışan firmalar, yemek güvenlik, temizlik, çamaşır yıkama peyzaj, ilaçlama gibi firmalarda alabilmektedir.Aynı zamanda hizmet yeterlilik belgesi fesh edilebilmektedir. Bunlara sebep olacak nitelikler ise belgenin sahibi tüzel ya da el değiştirmesi veya satılması, TSE yanlış bilgi iletilmesi ya da analizin zorlaştırılması, belgenin yıpratılması, yanıltıcı veya yanlış işlenmesi gibi durumlarda belge fesh edilmektedir. O nedenle belge alındıktan sonra da toplum güvenliği sağlanmaya devam etmektedir. O nedenle mutlaka hizmet yeterlilik belgesi alırken ilk hizmet yeterlilik belgesi üzerine danışmanlık yapan firmalardan yardım almak gerekmektedir.

İso 9001 Belgesi

Etiketler: hyb hizmet yeterlilik belgesi hyb yenileme hizmet yeterlilik belgesi nasıl alınır 


Yeni Yorum Yaz
Oyla:

?